Líčení pod optické brýle

6. ledna 2009 v 18:26 | Lůca |  Barbie líčení
Pokud nosíš brýle, měla bys znát pár pravidel v líčení očí. Dioptrická skla totiž opticky zkreslují a oči za nimi mohou vypadat maličko jinak. Také není úplně jedno, jaký typ či barvu stínů či řasenky k brýlím vyberete.Řasenka
Snad všem očím sluší tmavě fialová nebo tmavě zelená řasenka (ovšem ne křiklavě zelená, spíš taková, která na první pohled vypadá jako černá, ale až na světle její barva decentně vykoukne). Můžeš také použít černou řasenku a pak jen na konečky barevnou.

Tužky
Tady platí stejná pravidla jako u neobrýlených očí. Bílá tužka, dokáže oko opticky zvětšit, pokud je ale oko za skly moc velké, potlačte je černou.

Make-up
Kruhy pod očima a dioptrie nejsou příliš velcí kamarádi. Pod skly totiž ještě víc vyniknou, a to určitě nechceš. Zamaskujte je korektorem nebo lehkým make-upem.

Stíny
Záleží na typu brýlí. K tmavým výrazným obroučkám se hodí matné líčení - šedé kouřové oči (které ale vyžaduje světlé rty). Nenápadným rámečkům sluší naopak jemné pastelové tóny. Oči rozjasníte, když do vnitřního koutku vťuknete mastný nebo třpytivý světlý stín a těsně pod obočí matný bílý.
Tip: tmavými či světlými stíny udělej pár teček kolem vnějšího koutku (nahoře i dole), a ty pak rozetři doztracena placatým štětečkem nebo prsty. Zvýrazní se tak tvar oka.

Obočí
Současný trend je silnější, přirozené, vyčesané… určitě by ale mělo svým tvarem korespondovat s brýlemi. V kosmetickém salonu vám poradí, jaké vám bude nejlépe slušet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.