celulitida

14. ledna 2009 v 14:29 | Lůca |  Tělo
CO JE VLASTNĚ CELULITIDA?
Tímto problémem trpí většina žen a dívek, výjimku tvoří jen ,pár šťastných' a vrcholové sportovkyně. Celulitida je výsledkem růstu tukových buněk, jejichž membrány se stávají neprostupnými. Buňky pak ztrácejí svou formu a tlačí na podkožní vazivo, což má za následek hrbolatou pokožku. V tomto stadiu je hlavním problémem nedostatečné prokrvení kůže, stagnace látkové výměny a ztráta elasticity. Bohužel ty části, které jsou postiženy největším stupněm celulitidy, nezachrání ani cvičení a nejpřísnější redukční diety.

PŘÍČINY
Tuky se v dolní polovině těla hromadí vlivem estrogenů. Přesto nejde o hormony zodpovědné přímo za vznik celulitidy. ­Výzkumy prokázaly spojitost hlavně s inzulinem a růstovým hormonem, v podezření jsou také receptory tukových buněk. Jisté si dnes můžeme být tím, že nepříjemné dolíčky nezpůsobuje antikoncepce; ta na druhou stranu přispívá k zadržování vody v těle.

TUKOVÁ BUŇKA POD LUPOU
Odborně se jí říká adipocyt. Je to složitá struktura schopná vylučovat různé látky (jako je leptin neboli ,hormon sytosti'). ­Nedávno byly objeveny enzymy, které tukové tkáně roztahují. Současná medicína je schopna izolovat látky, které tyto enzymy tlumí. Cesta ze zkumavky do úžasného zeštíhlovacího krému bude ale dlouhá.

DRUHY CELULITIDY
JAKÝ TYP CELULITIDY MÁŠ?

Vzhled pomerančové kůže může být spojen se dvěma dalšími negativními jevy - zadržováním vody v těle a fibrózou. V tomto případě jde o tzv. smíšenou celulitidu, tedy adipo-endematózní či adipo-fibrózní. Takže, jaký typ vyzvetš na souboj ty?
Tuková
Zde jednoduše přebývá tuková tkáň, která se projevuje ve formě tukových polštářků. Co na ni zabírá? Zeštíhlující krémy s obsahem kofeinu (např. Phyto Sculpt, Sisley, 3400 Kč; Liposyne, Vichy, 700 Kč; S.O.S. Minceur, Orlane, 2520 Kč), kapsle s CLA, vytrvalostní sporty, Cellu M6 a infračervené paprsky.

Vodnatá
Tato celulitida je spojena se zadržováním vody kvůli špatnému oběhu v žilním nebo lymfatickém systému. Poznáš ji podle těžkých nohou, oteklých kotníků a otlaků na kůži způsobených ponožkou či botou. Typické je také přibírání na váze, bereš-li antikoncepci. Na tento druh účinkuje vše, co posiluje žilní systém a stimuluje drenáž: žilní tonika Cellu M6, Huber, Pilates a aquagymnastika.

Fibrózní
Celulitida je tvrdá na dotek, bolestivá na štípnutí a také se ze všech zmiňovaných typů nejhůře odstraňuje. Sáhni proto po zeštíhlujícím krému s ochranným účinkem kolagenu (např. Total Lift-Minceur, Clarins, 1465 Kč) a kapslích proti celulitidě. Také ti pomohou přístroje Cellu M6 a Huber.
//
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.