aqua

31. ledna 2009 v 18:53 | Lůca |  Zpěváci, zpěvačky, skupiny
MÁ OBLÍBENÁ PÍSEŇ:

Aqua je Dánsko-Norská popová skupina zřejmě nejlépe známá pro jejich průlomový singl Barbie Girl z roku 1997. Skupina se zformovala už v roce 1989 a vytvořila si ohromný úspěch po celém světě v pozdních 90. letech až po 20.století.I přes častou kritiku médií se skupina vyšplhala na vrchol anglického hudebního žebříčku s jejich prvními třemi singly. Skupina vydala 2 alba - Aquarium (1997) a Aquarius (2000) před rozpadem v roce 2001. Prodali přibližně 28.7 miliónů alb a singlů.

Skupina se skládá z Lene Nystrøm, Reného Difa, Sørena Rasted a Clause Norreena. Všichni sou dánové až na Lene, ta má norský původ. Od rozpadu v roce 2001 si Nystrøm, Dif a Rasted zachovali úspěch sólo žebříčků a Norreen pokračoval v hudebním průmyslu v remixování materiálu ostatních umělců.

Aqua začínala první pod názvem JoySpeed,Claus a Søren byli producenti skupiny, René rapoval a Lene zpívala hlavní vokály. Malé švédské nahrávací studio s nimi sepsalo smlouvu a vydali jejich 1.taneční singl Itzy Bitzy Spider. Singl ale neměl úspěch a tak během týdne zmizel ze švédských hudebních žebříčků.Později se dali na tzv. bubblegum pop a sepsali smlouvu s nahrávací společností Universal. Přejmenovali se na pro všechny více známé jméno AQUA.

Jejich úplně prvním singlem pod novým názvem byl Roses Are Red vydaný roku 1996, který měl velký úspěch. Následoval další - My, Oh, My z února 1997.
V březnu roku 1997 vydává první album Aquarium, které obsahuje 11 songů. Včetně prvních dvou singlů a dalšího hitu Barbie Girl. Jako další hity můžu zmínit Doctor Jones,Lollipop (Candyman) či Turn Back Time - ten byl použit do soundtracku pro film Sliding Doors.

Nasledoval singl Good Morning Sunshine. Poté se Aqua začala soustředit na 2.album, rok 1999 byl tedy ohledně Aquy relativně klidný. Bylo nahráno asi 30 songů, na album Aquarius se jich ale dostalo 12.Obsahuje hity jako Bumble Bees a Cartoon Heroes - známý nejlépe z hudebního videa.

Prvních několik měsíců roku 2001 Aqua trávila na turné a pracovali na novém albu.Vystupovali také na Soutěži songů Eurovision 2001, živě předvedli songy, které měly být na 3. albu - Couch Potato a Shakin' Stevens (Is A Superstar).

ROZPAD
V létě 2001 začaly problémy mezi členy.Lene byla unavená z Reného nízké účasti na druhém albu, členové začínali mít jiné kreativní myšlenky.Lene mívala také zdravotní problémy, kdy kolabovala na jevišti.Hodně fanoušků si myslelo, že za rozpad může vztah Lene a Sørena
Aqua
Aqua
Aqua
Aqua
Aqua
Aqua
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti její hudba?

Jasně..upe boží! 64.3% (18)
Jo ujde... 17.9% (5)
Nelíbí se mi... 10.7% (3)
Děs největší... 7.1% (2)

Komentáře

1 k k | Web | 31. ledna 2009 v 18:54 | Reagovat

Koukni prosím na můj blog !!!! Díky !!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.